Biuletyn dla przemysłuGaleria BelseTermoochrona

Belzona 5871 - powłoka termoochronna przeznaczona do ochrony i izolacji termicznej zbiorników, rurociągów, wymienników ciepła i innych urządzeń izolowanych cieplnie.

Baza wiedzy - eKompas

 • Maj - 2021
  eKompas - I Wydanie Kwartalne 2021

  W najnowszym wydaniu Kompasu przedstawiamy rozwiązania zwiększające szeroko rozumianą efektywność. W przypadku urządzeń poprawa efektywności poprzez poprawę sprawności jest szybko zauważalna przy weryfikacji zużycia energii elektrycznej czy kosztach wymiany elementów, które uległy erozji. Proponowane przez nas rozwiązania – w zakresie poprawy sprawności pomp (Belzona 1341 Supermetalglide) czy ochrony przed wycieraniem (Belzona 1811, 1812, 1813) – były wielokrotnie stosowane i potwierdziły zasadność ich stosowania. Szczególnie interesujące wyniki uzyskaliśmy z naszymi partnerami w elektrowniach w zakresie poprawy sprawności pomp, a wyniki zostały potwierdzone badaniami w instytucjach naukowych (Laboratorium Pomp Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej).

  O korzyściach w szerszej perspektywie, szczególnie tej czasowej, przekonują  zastosowania BELZONA® 8211 HP Anti Seize, pozwalające na efektywne zabezpieczanie połączeń w urządzeniach pracujących w warunkach wysokiej temperatury. Wiemy, jak uciążliwy jest demontaż zapieczonych elementów i jakie tego mamy czasami skutki.

  Polecamy także, bardzo ciekawy przypadek naprawy odpływu liniowego (BELZONA®4154, 4181) u producenta popularnych napojów bezalkoholowych. Efektywność, zarówno czasowa w zakresie czasu naprawy, jak i w zakresie skuteczności w aspekcie okresu użytkowania również zostały potwierdzone.

 • Październik - 2020
  eKompas - IV Wydanie Kwartalne 2020

  W najnowszym "Kompasie" prezentujemy trzy obszerne artykuły, w tym, zagadnienia związane z konserwacją i naprawą posadzek.

  Ten numer jest dostępny w wersji drukowanej, jeśli są Państwo nią zainteresowani prosimy o kontakt.

 • Czerwiec - 2020
  Kompas czerwiec/lipiec 2020 - Termoochronna powłoka kompozytowa Belzona®5871

  Nowy numer eKompasu przybliża zagadnienie termoochronnych powłok kompozytowych

   

   

 • Maj - 2020
  Kompas maj 2020 - Naprawa oraz wzmocnienie krawędzi natarcia łopat turbin wiatrowych

  Na najnowszym numerze „e-Kompasu” przybliżymy Państwu metody rozwiązywania problemów wynikających z eksploatacji krawędzi natarcia łopat turbin wiatrowych.

   

 • Kwiecień - 2020
  Regeneracja Osprzętu Koparki oraz Opon Wielkogabarytowych

  Przedstawiamy Wam i udostępniamy specjalistyczne pismo techniczne KOMPAS i wersję elektroniczną pisma eKOMPAS. Prezentowane technologie poparte są naszym 30 letnim doświadczeniem w przemyśle, przede wszystkim w zakresie napraw, regeneracji i zabezpieczenia części, maszyn, powierzchni. Możliwości zastosowania kompozytów polimerowych są ogromne, a korzyści jakie można uzyskać niezwykle wymierne.

  W najnowszym numerze prezentujemy technologię BELZONA® stosowaną do napraw części oraz regeneracji węzłów sworzniowych osprzętu maszyn budowlanych. Dzięki tej technologii węzeł regenerowany osiąga wyższą obciążalność i jest bardziej trwały!