BELZONA ®

Postęp techniczny oraz konkurencyjność w wytwarzaniu, budownictwie i eksploatacji obiektów i urządzeń technicznych sprawiły, że koniecznym stało się zwiększenie ich trwałości, niezawodności. Poprawa trwałości związana jest ze wzrostem wymagań stawianych materiałom w zakresie właściwości mechanicznych, odporności na zmęczenie, oddziaływania cieplnego oraz właściwości fizyko-chemicznych powodowanych korozyjnym atakiem środowiska. Właściwości materiałów oraz ich trwałość w dużej mierze zależą od stanu jej powierzchni (ściślej - cienkiej warstwy wierzchniej materiału). W celu zwiększenia trwałości eksploatacyjnej, a także w aby umożliwić regenerację części maszyn i urządzeń wytwarza się na ich powierzchniach specjalne warstwy o z góry założonych powtarzalnych własnościach. Do technik ochrony, modyfikacji powierzchni zaliczamy także technologie regeneracji oraz modernizacji powierzchni kompozytami polimerowymi BELZONA ®.

Firma Belzona specjalizująca się w opracowywaniu i produkcji materiałów kompozytowych do napraw oraz powłok zabezpieczających do maszyn, wyposażenia, budynków i obiektów oferuje rozwiązania wielu różnorodnych problemów w dziedzinie inżynierii oraz zastosowań naprawczych. Od kompleksowych systemów „pod klucz” po proste naprawy u klienta — nasze innowacyjne materiały pozwalają rozwiązywać szereg problemów w wielu gałęziach przemysłu, w tym powodowane przez erozję, korozję, oddziaływanie substancji chemicznych, ścieranie i zużycie, penetrację przez wodę i oddziaływanie czynników klimatycznych.

Proste, szybkie i skuteczne rozwiązania umożliwiają nam udzielanie wsparcia w ramach projektów poprzez zapewnianie unikatowych korzyści, w tym ograniczenie czasu przestojów, zagrożeń dla zdrowia i bezpieczeństwa oraz prostych metod aplikacji.

Specyfikacje obejmujące rozwiązania firmy Belzona zapewniają najwyższy standard w dziedzinie trwałych napraw oraz zabezpieczania i bazują na wiedzy fachowej oraz ponad 70-letnim doświadczeniu.Aby odkryć produkty firmy Belzona, branże w których działamy lub zapoznać ze szczegółowymi informacjami na temat obszarów zastosowań, skontaktuj się z nam.

Firma BELSE dysponuje ponad 250 gotowymi technologiami BELZONA ® KNOW-HOW, które utworzono na podstawie wieloletnich doświadczeń w przemyśle. Gwarancją właściwego i efektywnego zastosowania technologii oraz kompozytów BELZONA ® jest wsparcie konsultantów technicznych BELSE działających w 8 regionach na terenie całej Polski.

Zobacz Nasz Kanał YOUTUBE
 

 

Zespół Belse