Strona główna ❯❯ Aktualności

Aktualności

BELSE PARTNEREM SZCZYTU ENERGETYCZNEGO OSE 2024

pt., 05/07/2024 - 13:26 -- ppryszcz

W dniach 17-18 czerwca 2024 odbył się Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE2024, którego firma Belse została partnerem obok największych firm polskiej energetyki. XII edycja szczytu została poświęcona polityce energetycznej Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem został objęty przez Wicepremiera Ministra Cyfryzacji – Krzysztofa Gawkowskiego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – Rafała Gawina, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Infrastruktury, a także wiele innych instytucji państwowych oraz zagranicznych.

Podejmowane tematy dotyczyły wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny, strategii rozwoju największych operatorów na polskim rynku, stanu zaawansowania projektów jądrowych, nowych rozwiązań na rynku gazu i energii, bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej, ciepłownictwa oraz offshore i onshore.

Dyrektor Techniczny Belse, Roman Masek wziął udział w debacie Off-shore & On-shore: perspektywy rozwoju, skala projektów, Polscy wytwórcy komponentów i instalacji”. Rozmawiano m.in. na temat realizowanych i planowanych projektów mających wpływ na ilość energii produkowanej z OZE w Polsce. Podkreślono konieczność intensyfikacji działań oraz korzyści dla odbiorców. Uczestnicy debaty poruszyli także kwestie ochrony i zabezpieczeń infrastruktury krytycznej nie tylko na etapie inwestycji ale również aby zapewnić efektywną eksploatację.

Roman Masek w swojej wypowiedzi zapewnił, że „możemy zapewnić bezpieczeństwo techniczne dla sektora energetycznego materiałami kompozytowymi Belzona”, wiele z nich dedykowanych jest specjalnie pod konkretne rozwiązania dla sektora energetycznego np. powłoki do napraw i zabezpieczeń łopat turbin wiatrowych - Belzona 5721 i Belzona 5711, czy powłoka podnosząca sprawność pomp i turbin wodnych – Belzona 1341. To rozwiązania sprawdzone, stosowane od lat, które realnie przynoszą oszczędności w postaci lepszej wydajności urządzeń, większej trwałości, obniżają koszty eksploatacji instalacji.

KOMPAS biuletyn dla przemysłu - nowe wydanie

śr., 29/05/2024 - 11:00 -- ppryszcz

„Technologie Belzona to nie tylko efektywne naprawy, skrócenie czasu przestojów, ale w znaczący sposób przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego” – pisze Dyrektor Naczelny Belse, Wiesław Kuczek na łamach najnowszego wydania biuletynu KOMPAS.

Bieżące wydanie zostało poświęcone tematyce OZE, opisujemy pro-zielone rozwiązania technologii Belzona do napraw i zabezpieczeń w przemyśle. Artykuły eksperckie dotyczą regeneracji oraz modernizacji wirników turbin wodnych, aby zapewnić dłuższy czas eksploatacji oraz wysoką efektywność pracy urządzeń. W kolejnym artykule można szerzej poczytać o sposobach na poprawę sprawności oraz wzrost efektywności pomp i turbin wodnych, poprzez zapewnienie odpowiedniej ochrony - warstwy wierzchniej. Prezentujemy przeprowadzone badania oraz symulację uzyskanych oszczędności na przykładzie pompy wirowej o mocy 90 kW.

Publikujemy przeprowadzone wywiady z naszymi Klientami z różnych branż na temat korzyści wynikających ze stosowanych technologii Belzona w ich zakładach. 

Oprócz tego zamieściliśmy szereg ciekawostek produktowych, a także najczęściej przeglądane zastosowania Belzony w polskich zakładach. Na kolejnych stronach pokazujemy jak wyglądają seminaria techniczne, które od lat organizujemy dla Klientów, a z roku na rok cieszą się ogromnym zainteresowaniem specjalistów z wielu branż. To wydarzenia, gdzie można nas poznać, porozmawiać z ekspertem, wymienić doświadczenia. Zapraszamy do lektury.  

VII edycja warsztatów Belse na Politechnice Gdańskiej

pon., 22/04/2024 - 12:39 -- ppryszcz
14 maja 2024 odbędzie się VII edycja warsztatów pt. „Belzona – innowacja w technice”, którą organizujemy we współpracy z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Polskim Towarzystwem Materiałoznawczym Oddział Gdańsk. Wydarzenie poprowadzi Dyrektor Techniczny Belse, Roman Masek prezentując rozwiązania technologii kompozytowej w zakresie napraw, modernizacji i ochrony powierzchni. W programie nie zabranie także wystąpień naukowców z Politechniki Gdańskiej, przedstawicieli Urzędu Dozoru Technicznego oraz Specjalnej Pomorskiej Strefy Ekonomicznej.
 
Uczestnicząc w warsztatach dowiedzą się Państwo między innymi:
 
• Jak chronić, wzmacniać i regenerować różnego rodzaju powierzchnie
• Jak unikać długich dostaw oraz jak zredukować koszty remontów
• Jak zapobiegać wyciekom na rurociągach, zaworach, zbiornikach przemysłowych
• Jaka jest najbliższa przyszłość inżynierii materiałowej i źródeł energii
 

IV edycja - Belzona w Technice Okrętowej na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

śr., 17/04/2024 - 08:55 -- ppryszcz

5 kwietnia 2024r na Uniwersytecie Morskim w Gdyni odbyły się warsztaty naukowo-techniczne pt. "Belzona w Technice Okrętowej", które zorganizowaliśmy we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Uniwersytetu Morskiego oraz Kołem Naukowym Nautica
Rektor Uniwersytetu Morskiego prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit uroczyście rozpoczął wydarzenie i powitał zgromadzonych gości. Warsztaty poprowadził Roman Masek, Dyrektor Techniczny Belse prezentując praktyczne zastosowania technologii kompozytowej Belzona. W programie warsztatów znalazły się tematy związane m.in. z naprawą, regeneracją, modernizacją oraz ochroną elementów okrętowych, eksploatowanych w trudnych warunkach morskich. Podczas spotkania miał miejsce także pokaz praktyczny, podczas którego Inspektor Nadzoru – Kamil Ostaszewski zaprezentował aplikacje materiałów kompozytowych: Belzona 7311 przeznaczonego do spajania konstrukcyjnego oraz elastomeru Belzona 2311 do naprawy i odbudowy wyrobów z gumy. 

Seminarium Techniczne, Belzona – Naprawy i Zabezpieczenia w Przemyśle 18 kwietnia 2024, Opole

pon., 25/03/2024 - 12:35 -- ppryszcz

Seminarium Naukowo-Techniczne pt. "Belzona – Naprawy i zabezpieczenia w przemyśle". Podczas seminarium podzielimy się z Państwem naszą praktyczną wiedzą i wieloletnim doświadczeniem, a także przedstawimy szerokie spektrum możliwości i zastosowań technologii z zakresu kompozytów polimerowych. Celem seminarium jest pokazanie Państwu praktycznych przykładów zastosowania materiałów kompozytowych Belzona, które mogą znacznie usprawnić działanie Państwa zakładu, takich jak:

  • UTRZYMANIE CIĄGŁOŚCI PRACY – szybka naprawa bez przestojów
  • WYDŁUŻENIE CZASU EKSPLOATACJI OBIEKTÓW I URZĄDZEŃ – wyjątkowo trwała naprawa
  • OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW – napraw zamiast wymieniać na nowe
  • BEZPIECZEŃSTWO PRACY – poprawa warunków BHP

Podczas seminarium odbędzie się Pokaz Praktyczny Materiałów Belzona, który poprowadzi doświadczony inspektor nadzoru. Będzie to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz konsultacji eksperckich. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium, które odbędzie się w dniu:

Strony