Strona główna ❯❯ Aktualnosci ❯❯ BELSE PARTNEREM SZCZYTU ENERGETYCZNEGO OSE 2024

BELSE PARTNEREM SZCZYTU ENERGETYCZNEGO OSE 2024

pt., 05/07/2024 - 13:26 -- ppryszcz

W dniach 17-18 czerwca 2024 odbył się Ogólnopolski Szczyt Energetyczny OSE2024, którego firma Belse została partnerem obok największych firm polskiej energetyki. XII edycja szczytu została poświęcona polityce energetycznej Państwa wobec kryzysu surowcowego w Europie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem został objęty przez Wicepremiera Ministra Cyfryzacji – Krzysztofa Gawkowskiego, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki – Rafała Gawina, Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Infrastruktury, a także wiele innych instytucji państwowych oraz zagranicznych.

Podejmowane tematy dotyczyły wpływu otoczenia geopolitycznego na polski sektor elektroenergetyczny, strategii rozwoju największych operatorów na polskim rynku, stanu zaawansowania projektów jądrowych, nowych rozwiązań na rynku gazu i energii, bezpieczeństwa infrastruktury energetycznej, ciepłownictwa oraz offshore i onshore.

Dyrektor Techniczny Belse, Roman Masek wziął udział w debacie Off-shore & On-shore: perspektywy rozwoju, skala projektów, Polscy wytwórcy komponentów i instalacji”. Rozmawiano m.in. na temat realizowanych i planowanych projektów mających wpływ na ilość energii produkowanej z OZE w Polsce. Podkreślono konieczność intensyfikacji działań oraz korzyści dla odbiorców. Uczestnicy debaty poruszyli także kwestie ochrony i zabezpieczeń infrastruktury krytycznej nie tylko na etapie inwestycji ale również aby zapewnić efektywną eksploatację.

Roman Masek w swojej wypowiedzi zapewnił, że „możemy zapewnić bezpieczeństwo techniczne dla sektora energetycznego materiałami kompozytowymi Belzona”, wiele z nich dedykowanych jest specjalnie pod konkretne rozwiązania dla sektora energetycznego np. powłoki do napraw i zabezpieczeń łopat turbin wiatrowych - Belzona 5721 i Belzona 5711, czy powłoka podnosząca sprawność pomp i turbin wodnych – Belzona 1341. To rozwiązania sprawdzone, stosowane od lat, które realnie przynoszą oszczędności w postaci lepszej wydajności urządzeń, większej trwałości, obniżają koszty eksploatacji instalacji.

Obecnie zmienia się filozofia projektowania – choćby w lotnictwie czy marynarce wojennej - i coraz więcej rozwiązań opartych jest na kompozytach. Już na etapie projektowania dobierane są materiały do napraw, regeneracji i zabezpieczeń. Większą efektywność energetyczną osiągamy naprawiając niż kupując nową część! A dzięki właściwościom materiałów kompozytowych Belzona, regenerowana część jest bardziej trwała i ma dłuższą żywotność.

Polityka Belse oraz firmy Belzona jest spójna - ukierunkowana na rozwój i propagowanie tzw. zielonych rozwiązań, które pośrednio i bezpośrednio wpływają na obniżenie śladu węglowego, ponieważ przyszłość naszej planety jest dla nas ważna.

Tematyce rozwiązań technologii kompozytowej Belzona dla OZE poświęcone zostało ostatnie wydanie naszego biuletynu dla przemysłu KOMPAS

Link do Kompasu:

Kompas - biuletyn dla przemysłu