Strona główna ❯❯ Zastosowania ❯❯ Uszkodzenia ścian

Uszkodzenia ścian

Powiązane produkty

Powiązane branże

Zastosowania

Szeroka gama kompozytów do napraw i powłok ochronnych do naprawiania ścian dostępna w ofercie firmy Belzona pozwala na kompleksową naprawę uszkodzeń w tym uszkodzeń elementów betonowych i murowanych oraz nieszczelnych połączeń, ale i do zabezpieczania przed przenikaniem wody, uszkodzeniami mechanicznymi, oddziaływaniem substancji chemicznych lub rozprzestrzenianiem się bakterii. Olbrzymią zaletą naszych powłok jest łatwość w implementacji – do poprawnego nałożenia wystarczy pędzel!

Naprawianie uszkodzonych ścian

Uszkodzone na skutek uderzeń, czynników środowiskowych czy wykruszajace się, mogą został w łatwy sposób naprawione z użyciem lekkich materiałów naprawczych np. Belzona 4141 (Magma-Build). Używając tego produktu, możliwe jest przywrócenie pierwotnego profilu powierzchni pionowych i sufitowych. Materiały epoksydowe, takie jak Belzona 4111 (Magma-Quartz) i Belzona 4131 (Magma-Screed), sprawdzą się w naprawie uszkodzonych elementów kamiennych i betonowych, a także do wyrównywania nierównych powierzchni. Szczeliny dylatacyjne ścian zbiorników można uszczelnić u klienta z użyciem elastomerów firmy Belzona, takich jak Belzona 2211 (MP Hi-Build Elastomer).

Impregnacja wodoodporna ścian

Zniszczone lub uszkodzone ściany zewnętrzne narażone na wnikanie wody można zabezpieczyć z użyciem Powłok hydrofobowych, na przykład Belzona 5122 (Clear Cladding Concentrate) doskonale się sprawdzą w naprawie zniszczonych lub uszkodzonych ścian zewnętrznych narażonych na wnikanie wody. Materiał ten zabezpiecza ściany betonowe, ceglane i kamienne przed wnikaniem wody a jednocześnie umożliwia wydostawanie się na zewnątrz zgromadzonej wilgoci.  Wszechstronne powłoki zimnoutwardzalne, takie jak Belzona 5151 (Hi-Build Cladding), łączą właściwości zabezpieczające przed wpływem czynników klimatycznych z samoczyszczącymi i przeciwdziałają zatrzymywaniu zanieczyszczeń.

Zabezpieczanie ścian przed oddziaływaniem substancji chemicznych i rozprzestrzenianiem się bakterii

Powłoki odporne na uderzenia i zarysowania, takie jak Belzona 5111 (Ceramic Cladding) zapewniają wyjątkową ochronę przed wieloma substancjami chemicznymi, w tym przed alkoholami, zasadami, olejami, smarami, solami i kwasami. Są częstym wyborem przy zabezpieczaniu ścian wewnętrznych. Można je łatwo czyścić za pomocą różnych środków czyszczących.  Elementy zewnętrzne takie jak ściany, parapety okienne, gzymsy oraz kolumny itd. mogą zostać zabezpieczone utwardzalnymi na zimno powłokami takimi jak Belzona 5151 (Hi-Build Cladding) umożliwiają zabezpieczanie elementów zewnętrznych, jak np.

Nasze kompozyty do naprawiania elementów betonowych oraz powłoki nadają się także do innych zastosowań, takich jak:

  • Attyki
  • Pęknięte stropy
  • Pęknięte i uszkodzone pod wpływem korozji kamienne lub betonowe ramy okienne i krawędzie dachów
  • Uszkodzone kolumny
  • Pęknięte sufity
  • Kominy
  • Betonowe portale i gzymsy
  • Kamienne wieże
Galeria: