Strona główna ❯❯ Zastosowania ❯❯ Uszczelki, uszczelnienia i elementy dystansowe

Uszczelki, uszczelnienia i elementy dystansowe

Powiązane produkty

Powiązane branże

Zastosowania

Z myślą o nośnych elementach dystansujących, firma Belzona opracowała rozwiązania stanowiące odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na przeprowadzanie napraw oraz instalacji wyposażenia a także konstrukcji przy minimalnym czasie przestoju i maksymalnej niezawodności.

Kompozyty zimnoutwardzalne z gamy produktów firmy Belzona pozwalają na szybkie formowanie nieregularnych nośnych elementów dystansujących o wysokiej nośności które są wykorzystywane w sytuacjach rozmieszczania wyposażenia lub w ramach realizacji projektów budowlanych. Podkładki nośne oferowane przez firmę Belzona pozwalają na wyeliminowanie korozji, w tym korozji szczelinowej, galwanicznej i ciernej. Materiały te mogą być implementowane w trudno dostępne miejsca i charakteryzują się doskonałą wytrzymałością na ściskanie. Nie kurczą się po utwardzeniu.

System służący do wylewania podlewek, Belzona 7111, zawiera wyłącznie składniki stałe. Jest on przeznaczony do precyzyjnego rozmieszczenia wyposażenia a także daje doskonałą odporność na ściskanie, uderzenia czy wibracje.

Na skutek zużycia oraz ścierania które ma miejsce między podporami rur zachodzi zjawisko korozji. Kompozyty do naprawy elementów metalowych np. Belzona 1111, mogą być wykorzystywane do zespajania płyt ścieralnych w miejscu montażu podpór rur bez konieczności wykonywania prac gorących.

W wypadku, gdy konieczne jest trwałe zabezpieczenie przed negatywnym wpływem czynników środowiska zewnętrznego, istnieje możliwość zabezpieczenia kołnierze oraz powiązanych z nimi elementów rurowych za pomocą powłoki umożliwiającej zdejmowanie a także ponowne uszczelnianie. Została ona opracowana z zadaniem eliminacji wilgoci a także zapobieganiu korozji atmosferycznej, galwanicznej oraz szczelinowej. System ten obejmuje wytrzymałą i elastyczną powłokę wierzchnią Belzona 3411 (Encapsulating Membrane) oraz środek zapobiegający korozji.

Uszczelki mogą być formowane u klienta przy użyciu elastomerów poliuretanowych firmy Belzona nie generując przy tym niekorzystnych przestojów. Produkt pozwala tworzyć uszczelki i uszczelnienia dowolnych kształtów i wielkości.

Produkty Belzona przeznaczone do systemów impregnacji wodoodpornej mają za zadanie uszczelnienie zniszczonych przez korozję i uszkodzonych podstaw zbiorników.

Aby uniknąć przenikaniu wody pod zbiornik a jednocześnie umożliwić nagromadzonej wilgoci wydostanie się na zewnątrz, należy odpowiednio uszczelnić zbiornik przy pomocy „oddychających” powłok niezawierających rozpuszczalników, na przykład Belzona 3111 (Flexible Membrane).

Gama kompozytów firmy Belzona do napraw umożliwia:

 • Tworzenie indywidualnie dopasowanych nośnych elementów dystansujących
 • Tworzenie nośnych, samosmarujących podkładów rur zwijanych
 • Precyzyjne umiejscowienie wyposażenia
 • Odbudowę odkształconych powierzchni przylgowych kołnierzy
 • Odtworzenie profili zniszczonych, odkształconych lub skorodowanych powierzchni stykających się z sobą
 • Odbudowę miejsc osadzenia uszczelnień dociskowych

Gama materiałów firmy Belzona do naprawiania i zabezpieczania elementów gumowych umożliwia:

 • Tworzenie uszczelek i uszczelnień dowolnych kształtów i wielkości
 • Idealnie szczelne zespajanie powierzchni rozszerzających i kurczących w różnym tempie
 • Zastosowanie izolacji elektrycznej w celu zapobiegania korozji elektrochemicznej
 • Uszczelnianie punktów dostępu
 • Odbudowę uszczelnień bram zwijanych
Galeria: